Rome Total War

In jos

Rome Total War

Mesaj Scris de Schoky la data de Joi Aug 13, 2009 3:13 am

Rome Total War
Un joc de Activison care chiar merita jucat. Este un joc cu baza pe istorie...Intaplarie incep din 400 i.Hr.(aproximativ 400) si se termina cam pana in maxim 100 sau mai mult(nu l-am terminat)
An de fabricatie:2004
A castigat diferite premii, dar, nu prea am spus nimic despre defapt el...
"Tu, mare genral al Romei...Tu vei conduce Roma spre codnucerea lumi!" Desigr, nu sunt maniaci Foaerte Fericit care incearca sa conduca lumea, si nu trebuie neaparat sa jocu cu Roma(S.P.Q.R sau Senat) La icneputul campaniei ai de ales intre Scipii, Brutii si inca ceva(nu mai stiu), iar pe parscursul jocului trebuie sa incerci sa dobori senat-ul. Normal, senat-ul iti da misiuni, iar misiunile te ajuta sa cresti, asa ca o sa il dobori incetul cu icnetul, dupa ce ai un imepriu mare, incerci sa ii dobori pe fratii tai (Scipii/Brutii sau altii) dupa care urmeaza Senatul, Senatul cu celel ami mari ziduri si cu cea mai mare armata...
Daca iti plac jocurile de strategie si de istorie locul tau e aici, chiar daca este in 2004, Rome Total War est eunul ditnre cele mai jucate jocuri de strategie, sa nu credeti ca Total war nu au mai creat alte jocuri, ba chiar foart emulte ... Medieval Total War, MEdieval II Total War, Empire Total War, Shougun Total War, etc.
Cele mai frumoase jcuri sunt de la Total War